Обличчя Карачуна. Три роки потому

5 липня 2017 року знову піднялися на цю гору. Вистраждану, знаменну і легендарну. Окопи заростають травою. В очах - радість перемоги і біль втрати, відблиски спогадів та рішучість боротьби!

17 квітня 2014 бойовики захопили телевежу, після чого розпорядилися відключити українські канали, а на їх місці почати трансляцію російських.

3 травня контроль над висотою та телевежею взяла українська армія. У подальшому сепаратисти неодноразово здійснювали спроби штурму гори та регулярно її обстрілювали, в тому числі з застосуванням мінометів.

9 травня відбулася спроба атаки проросійських бойовиків на позиції українських військових на Карачуні. Атака була невдала, ключову роль у відбитті зіграло застосування бойових гелікоптерів.

19 травня у ході мінометного обстрілу загинув солдат 95-ї аеромобільної бригади Геннадій Беляк.

29 травня терористами був підбитий гелікоптер Мі-8МТ Національної гвардії України, який після розвантаження продуктів харчування та проведення ротації особового складу повертався з району гори Карачун. Загинуло 12 чоловік — шість військовослужбовців Національної гвардії України, включаючи двох членів екіпажа гелікоптера та шість — представників спецпідрозділу МВС України, серед них — генерал-майор Сергій Кульчицький.

24 червня невдовзі після зльоту біля гори Карачун з ПЗРК терористи збили український військовий гелікоптер Мі-8, в результаті чого загинуло 9 осіб. Гелікоптер повертався з блокпоста з фахівцями, що встановлювали апаратуру з метою організації моніторингу простору, фіксації фактів порушення перемир'я в зоні проведення АТО.

У ніч на 1 липня в результаті обстрілу українських позицій на горі Карачун, обрушилася розташована на горі телевежа. Мінами були перебиті троси, які утримували вежу.